Tenerife, ostrov plný překvapení

Dnes jsme se rozhodli představit vám Tenerife, ostrov, odkud pochází firma Guachinerfe, výrobce omáček mojo z Tenerife, které najdete v naší nabídce.

http://www.el-gofio.cz/kategorie-produktu/mojo-omacky/

Guachinerfe – mojo z Tenerife

Guachinerfe sídlí v hlavním městě Santa Cruz de Tenerife na úpatí sopky El Teide, nejvyšší hory celého Španělska. Santa Cruz je spolu s Las Palmas hlavním městem celého kanárského souostroví, s Las Palmas se pravidelně střídají v tom, které město se pyšní titulem hlavního města. Je to velmi živé město, kde se koná velmi významný karneval, který je po Rio de Janeiru druhý nejslavnější na světě. Koná se o Velikonocích, obvykle v úterý před Popeleční středou.

 

Zajímavosti Tenerife

Asi nejkrásnější na Tenerife je to, že během jednoho dne můžete autem projet mnoho různorodých oblastí s naprosto odlišným klimatem. Můžete začít ráno v Santa Cruz a popojet jen malý kousek na pláž Playa de las Teresitas. Je to krásná písečná pláž, kam s oblibou jezdí obyvatelé Santa Cruz. Od pláže můžete vyjet do pohoří Anaga, které se tyčí přímo nad pláží, do mlžných vavřínových pralesů. Náhle se ochladí o 10 až 15 stupňů a budete bloudit v mlze.
Pak stačí sjet dolů z Anaga, vyjet do městečka Vilaflor a stoupat krásnými borovicovými lesy po úbočí Teide. Na několika místech jsou příjemná odpočívadla, vybavená venkovními grily a sociálním zařízením, kde si můžete udělat piknik. Stačí nakoupit maso, mojo omáčky, brambory a můžete hodovat.
Když ještě více vystoupáte, dostanete se nad úroveň mraků, otevře se před vámi pohled na ostrov pod vámi, který spatříte skrz díry v mracích. Ještě výše už je jen polopoušť, kterou ozvláštňují velké květy hadinců teidských. A když vyjedete na vrchol Teide, budete téměř na vrcholu sopky, kde na mnoha místech ucítíte známky vulkanické aktivity, sirné výpary. Takové malé peklo.

Tenerife prostě má co nabídnout.

Pokud se nemůžete vypravit rovnou, objednete si mojo omáčky Guachinerfe a alespoň si představte, že sedíte v borovém lese, grilujete maso a zeleninu a namáčíte je do mojo omáček z Tenerife.
http://www.el-gofio.cz/kategorie-produktu/mojo-omacky/

Dobrou chuť