Gofio z Gran Canaria

Gran Canaria – představujeme ostrov, odkud pochází naše gofio

Zveme vás ke krátkému představení toho, co můžete na tomto ostrově vidět a zažít. A k tomu patří i místní kulinární zážitek.

Gofio La Piña – gofio z Gran Canaria

Gofio La Piña vyrábí gofio ve svém mlýně na Gran Canarii v hlavní městě Las Palmas, které se zároveň dělí se Santa Cruz de Tenerife o titul hlavního města celých Kanárských ostrovů.

Gran Canaria je třetí největší a druhý nejlidnatější ostrov kanárského souostroví a je velmi častým cílem turistů. Jižní část ostrova je velmi teplá a plná turistických letovisek. Mezi ty nejznámější a nejnavštěvovanější patří Playa del Inglés, Maspalomas a Puerto Rico. Podél pobřeží ale můžete najít i menší letoviska, která nabízejí čistou vodu a zejména větší klid.

Ostrovu se říká „miniaturní kontinent“ pro jeho různorodost, můžete najít písečné duny, hluboké zelené rokle, skalnaté polopouště plné kaktusů a romantické malé vesničky skryté před zraky běžných turistů odpočívajících na pláži.
Celá jedna třetina ostrova je chráněna organizací UNESCO jako biosférická rezervace.

Doporučujeme vypravit se do vesničky Puerto de Mogán, které se přezdívá Kanárské Benátky pro jeho kanály spojující moře s rybářskými přístavy. U města Maspalomas se nechází velká oblast plná písečných dun, kde se budete cítit jako na Sahaře, která je od vás vzdálená jen asi 300 km vzdušnou čarou. V dunách se můžete projet i na velbloudech a  máte dojem, jako byste na Sahaře skutečně byli. Střed ostrova je hornatý, plný skalisek a má polopouštní charakter. Často uvidíte podél cest obrovské kaktusy a opuncie, v údolích najdete pole a políčka, kde se pěstuje ovoce, zelenina  a obiloviny. Právě ty, které jsou základem kanárského gofia

Pokud ale nemůžete vyrazit hned, můžete chuť Gran Canarie vyzkoušet už nyní. Stačí si objednat gofio a přestavit si, že sedíte v restauraci a hledíte na zvlněné moře u břehu Kanárských ostrovů