Dovolená na Tenerife netradičně a aktivně

Dovolená na Tenerife netradičně a aktivně

Většina lidí má Kanárské ostrovy spojené s “válecí dovolenou”, sluněním na pláži nebo u bazénu a All inclusive pobytem. Jen málo lidí si dokáže představit, že se Tenerife dá poznat i jinak, mnohem aktivněji.

Pobyt All inclusive se spoustou jídla a pití, který stojí kolem 15 tisíc Kč na osobu, můžete vyměnit za aktivní dovolenou se spoustou výletů a přespáním v kempech, kterých je na Tenerife celkem 13. Španělsky se označují “Zona de Acampada” a mají různou kvalitu a vybavení. Seznam najdete na webu http://centralreservas.tenerife.es/?a=5

Kempování na těchto místech je zdarma. Má to ale několik háčků. Místo je potřeba předem rezervovat na výše zmíněném webu, a ne všechna místa mají tekoucí vodu nebo sociální zařízení. Na druhou stranu jsou to místa v krásné přírodě. Za sebe můžu vyzdvihnout kemp Las Lajas, který je v lese borovic kanárských ve výšce přes 2000 metrů. Autem je to sice docela daleko, ale je to už jen kousek do kaldery Teide. Vysoká nadmořská výška s sebou nese i poměrně nízké teploty v noci, tak na to buďte připraveni. ???? Oproti minulosti, kdy jste pro povolení museli jet na úřad až do Santa Cruz de Tenerife, dnes můžete udělat rezervaci přes web a vytisknout si potvrzení. Je možné, že vás při kempování vyruší správce, který kempy objíždí a bude od vás chtít právě toto potvrzení. Tak ho určitě nezapomeňte. Nepochybně s tím bude spojená nějaká pokuta, pokud byste povolení neměli.

kemp 1

Asi největší kemp je kousek od městečka Aguamansa, cestou z La Orotavy k Teide. Kemp je velký, takže určitě najdete místo, kde budete mít trochu soukromí a nebudete nalepení na jiném stanu nebo karavanu. Také je to výborné výchozí místo pro výlet k Los Organos, což jsou skalní útvary připomínající obrovské varhany. Okružní trasa má cca 12 kilometrů a nabízí kromě výhledu na Los Organos také pohledy na Teide nebo Puerto de la Cruz a La Orotavu.

kemp 2

Pro kempování je Tenerife super destinace, za stanování neplatíte a na jednotlivých kempovacích místech můžete zůstat až týden. Vřele ale doporučujeme projet kempů více, jsou po celém ostrově, který je velmi rozmanitý. Ale o tom až v dalším článku.

A co si vzít na kempování s sebou? Kromě obvyklého vybavení jako je stan, spacák a vařič doporučujeme koupit si v obchodě i kukuřičné nebo jiné gofio. Můžete si z něj udělat rychlou kaši k snídani, stačí svařit s mlékem nebo vodou, přidat čerstvé nebo sušené ovoce, med nebo cokoli, co máte rádi, a za chvíli už jíte.

ElGofio.cz

Fotky: © Cabildo de Tenerife http://centralreservas.tenerife.es/?a=5